Gauss Algorithmic partnerem konference Machine Learning Prague

Konference Machine Learning Prague je bezesporu vrcholem jarní sezóny pro všechny zájemce o strojové učení a využití umělé inteligence v praxi.

11. dubna 2016

Rubrika: Novinky

Mezi přednášejícími se vůbec poprvé u nás představí skutečné špičky oboru jako je Xuedong Huang, vedoucí výzkumník rozpoznávání řeči ve společnosti Microsoft nebo Tomas Mikolov z Facebooku. Konferenci podporují také významné české společnosti zabývající se vývojem v oblasti Big Data a strojového učení, jako je Seznam.cz nebo společnost Gauss Algorithmic, která minulý rok obdržela cenu Vizionář 2015 za své algoritmy pro detekci hrozeb v kybernetické bezpečnosti.

Hlavní organizátor konference, Jiří Materna, který vede výzkumné oddělení právě v Seznam.cz, k tomu dodává: „Akademických konferencí o strojovém učení existuje celá řada. Teorie se však od praxe často výrazně liší. Naším cílem je uspořádat mezinárodní konferenci zaměřenou na aplikace strojového učení a umělé inteligence. Určenou pro lidi, kteří strojové učení používají nebo chtějí použít pro řešení reálných problémů. Takových konferencí je po celém světě minimum a půjde tak o první akci tohoto druhu ve střední a východní Evropě.“.

Rostoucí význam strojového učení a umělé inteligence potvrzuje i Jiří Polcar, vedoucí výzkumu v Gauss Algorithmic: „Zatímco ještě před 5 lety jsme praktické aplikace strojového učení na trhu pracně hledali, dnes bychom stejně pracně hledali obory, ve kterých umělá inteligence nehraje významnou roli. U nás ve firmě vyvíjíme aplikace pro rozpoznávání obrazu, kybernetickou bezpečnost nebo behaviorální cílení reklamy, jež každý den vědomě či nevědomě používají miliony lidí v ČR.“.

Konference Machine Learning Prague proběhne 23. a 24. dubna v prostorách pivovaru na Smíchově. Více na: http://mlprague.com/

Sdílejte s přáteli
Anglicky