Gauss Algorithmic a Cloudera jsou partneři

Gauss Algorithmic se stal oficiálním partnerem společnosti Cloudera pro střední a východní Evropu. Cloudera je předním světovým poskytovatelem Apache Hadoop distribuce, platformy pro výstavbu a provoz rychlých, bezpečných a spolehlivých datových uložišť určených ke zpracování a analýze velkých dat.

10. října 2016

Autor: Gauss Algorithmic Rubrika: Novinky

Partnertství Cloudery se společností Gauss Algorithmic, která se zaměřuje na datovou integraci, datové analýzy, strojové učení a dodávky infrastruktur pro zpracování velkých dat, cílí především na nové klienty z bankovního sektoru a telekomunikací.

Spolehlivá a bezpečná platforma

Cloudera spojuje několik různých open source nástrojů dohromady a zaručuje, že všechny spolehlivě fungují jako celek. „Firmy rády využívají špičkové open source technologie, často ale narážejí na problém, že tyto bezplatné nástroje nejsou mezi sebou plně kompatibilní nebo pro ně není dostupná potřebná podpora. V tomto ohledu je Cloudera ideálním řešením,“ vysvětluje výhody Johnson Darkwah, specialista na velká data ze společnosti Gauss Algorithmic. Ta má s datovou integrací na platformě Cloudera bohaté zkušenosti, a navíc na jejich základech vyvíjí unikátní softwarová řešení využívající strojové učení pro získávání důležitých informací pro firmy.

Datová integrace v bankovním sektoru a v telekomunikačních společnostech

Datová integrace a s ní spojená výstavba infrastruktury pro jejich zpracování (data lake) je poznanou nutností prakticky ve všech korporacích. Data z různých zdrojů, rozdílné struktury a formáty je potřeba spolehlivě nejenom ukládat, ale také z nich v reálném čase získávat důležité informace, případně na základě nich algoritmicky řídit různé procesy ve firmě. V bankovním sektoru jde například o odhalování podvodů a jejich prevenci. Telekomunikační společnosti zase ocení například upozornění na klienty zvažující odchod ke konkurenci nebo algoritmy poskytující podporu pro výstavbu a posilování sítě.

Moderní zpracování velkých dat

Implementace platformy Cloudera zásadním způsobem zjednodušuje provoz současných systémů a šetří čas i práci kvalifikovaných pracovníků. Big data zpracovává moderním způsobem, bezpečně a rychleji. Umožňuje také efektivní škálování, které okamžitě rozšiřuje kapacitu zařízení a zvyšuje výpočetní výkon, proto se dá nasadit do provozu, který vyžaduje vysokou dostupnost. Gauss Algorithmic má bohaté zkušenosti se zpracováním velkých dat postaveném na distribuci Apache Hadoop od firmy Cloudera a díky tomu dodáváme robustní řešení v krátkém čase.

 

Pokud vás Cloudera ve spojení s naším řešením zaujala a chtěli byste vědět víc, ozvěte se nám.

 

Sdílejte s přáteli
Anglicky