Vyšla nová verze SODAT Protection & Analytics využívající AI Gauss Algorithmic

Naše partnerská společnost SODAT uvolnila novou verzi svého produktu Protection & Analytics 2.0, který se zaměřuje na monitoring přístupů k citlivým datům firem. Firmy mohou pomocí tohoto nástroje sledovat, kdo má k citlivým údajům přístup, i to kudy a kam firmu opouštějí. K automatizaci zpracování dat a vyhodnocování anomálií v chování uživatelů i zařízení využívá umělou inteligenci z laboratoří Gauss Algorithmic. Kromě Sodatu a Gaussu na vývoji spolupracovali také UX specialisté a frontend vývojáři z digitální agentury Cognito.

24. května 2018

Rubrika: Novinky

Produkt je koncipován tak, aby monitoroval všechny operace na vybraných síťových discích i firemních webových aplikacích (CRM, DMS, intranet atd.). Uživatelé tak mohou sledovat, co se například s důležitými smlouvami, nabídkami, životopisy nebo projektovou dokumentací děje, a to s minimálním zpožděním. 

Odchozí data – kudy data odešla

„Vývoj produktu jsme v současnosti směřovali od sledování produktivity spíše ke sledování pohybu souborů, klademe tedy důraz především na datovou bezpečnost,“ popisuje směřování produktu Jan Vobruba CEO společnosti SODAT. Karel Vaculík, vedoucí výzkumu projektu v laboratoři Gauss Algorithmic k tomu dodává: „Využití umělé inteligence k detekci anomálií a detekci hrozeb je budoucností kybernetické bezpečnosti. Stále se zvětšující objem dat společně s nutností reagovat na případný únik dat v reálném čas vytváří potřebu automatizace datové analýzy."

Přístup k dokumentům

Klíčové je se nyní soustředit nejen na to, kdo má k citlivým datům přístup, ale i jakou cestou data organizaci opouští. Společnosti mohou v rámci bezpečnosti sledovat, které dokumenty, definované jako citlivé či osobní, opouští organizaci emailem, na USB, tiskem nebo uploadem a kdo je takto přesunul. Produkt je vhodný také pro monitorování přístupu k osobním údajům dle GDPR. Firma má přehled, kdo k nim ve skutečnosti přistupuje a jak s nimi nakládá. Report z produktu lze použít při kontrole z Úřadu pro ochranu osobních údajů (UOOU).

Produkt lze velmi rychle implementovat. U zákazníků s 250 počítači je možné produkt nasadit během 10 dnů, včetně instalace serveru i automatizované distribuce agentů na koncové stanice. K dispozici je také online demo na https://www.sodat.com/online-demo.

Sdílejte s přáteli
Anglicky