Gauss Algorithmic uspěl v prestižním Kickstart Accelerator

TISKOVÁ ZPRÁVA: Brněnská společnost Gauss Algorithmic uspěla v akcelerátoru Kickstart v Curychu. Při květnové návštěvě ImpactHubu v největším švýcarském městě zaujala svým řešením datové integrace pro finanční sektor a retail, které umožňuje propojení online a offline dat a jejich realtime zpracování s využitím umělé inteligence.

20. července 2018

Autor: Jan Janča Rubrika: Novinky

Kickstart je jedním z největších a nejprestižnějších evropských akcelerátorů se sídlem ve Švýcarsku.

Letošní konkurence byla ve Švýcarsku mimořádná. Organizátoři se museli vypořádat s přihláškami z 900 technologických firem a startupů z celého světa, přičemž do finálního výběru jich prošla jen necelá šedesátka. Zástupci finalistů pak prezentovali své produkty a služby v Zürichu před komisí složenou z organizátorů a zástupců partnerů jako Swisscom nebo Credit Suisse.

Kickstart Accelerator

Gauss Algorithmic minulý rok uspěl v podobném programu Elevator Lab pořádaném rakouskou Raiffeisen Bank International, ze kterého si odnesl nejen řadu zkušeností, ale i reálné zakázky a obchodní kontakty. „Od Kickstartu očekáváme především usnadnění našeho vstupu na švýcarský trh, který by pro nás jinak byl časově i finančně náročný,“ vysvětluje Jan Janča, CEO Gauss Algorithmic.

Kromě možnosti pracovat bezmála dva měsíce v Curychu a řady kontaktů budou mít vybrané společnosti možnost realizovat PoC (proof of concept) projekt u některého z partnerů. Johnson Darkwah, big data solution architect Gauss Algorithmic, k tomu dodává: „Máme ověřená řešení datové integrace pro telekomunikace a finance a právě v těchto oblastech budeme realizovat naše PoC.“

Jan Budík a Johnson Darkwah

Jan Budík a Johnson Darkwah

 

Sdílejte s přáteli
Anglicky