Chcete se k nám přidat?

Kdykoliv uvidíte šifru, pocítíte neodolatelnou touhu rozlousknout ji? Naše firemní motto: "We must know, we will know" vystihuje také váš pohled na svět? Pak jste ten správný kandidát či kandidátka na člena našeho týmu.

Aktuálně otevřené pozice

Big Data Engineer

Hledáme nového kolegu se zkušenostmi s návrhem a vývojem Big Data řešení na platformě Hadoop. Pracovat bude jak na datově analytických řešeních pro naše klienty z oblasti telekomunikací a bankovnictví, tak i na našich vlastních projektech využívajících umělou inteligenci.

Popis práce a odpovědností

Big Data engineer se účastní celého procesu návrhu, vývoje a správy řešení pro zpracování velkého množství dat v reálném čase a to především s využitím technologií Hadoop. Uplatňuje při tom své znalosti návrhu Big Data infrastruktur, datové analýzy a schopnost pracovat se zákazníky a vývojáři na technicky velice složitých projektech.

  • Návrh technických řešení na základě pochopení a analýzy zákaznický potřeb.
  • Instalace a správa clusterů na platformě Hadoop Cloudera.
  • Datová integrace různých zdrojů, a to jak interních tak i externích (ETL, ELT procesy).
  • Vývoj analytických a diagnostických nástrojů a nástrojů pro automatizaci a monitoring.
  • Vedení a správa dokumentace projektů.
  • Odstraňovíní problémů a chyb.
  • Úzká spolupráce s “product owners” na vylepšení produktu a služeb.
  • Zkoumání nových technologií a techniky a navrhování jejich implementací.

Očekávané technologické znalosti a zkušenosti

  • Zkušenosti s Big Data technologiemi na platformě Hadoop (např. Kafka, Hive, Spark)
  • Zkušenosti s ETL/ELT procesy a datovým modelováním.
  • Zkušenosti s nástroji pro analýzu a hledání vztahů ve velkém množství dat.
  • Perfetktní znalost SQL a NoSQL databází.
  • Velice dobrá znalost Unix/Linux.
  • Základni orientace v HW a síťových zařízení.
  • Zkušenosti s administrací virtuálního prostředí na privatních a veřejných cloudech (OpenStack, AWS, Azure, Google Cloud Platform)
  • Znalosti v oblasti zabazpečení síti a serverů.
  • Zkušenosti s frameworky pro automatizaci (Ansilbe, Vagrant, Chef, Puppet)
  • sShopnost psát skripty/programy (bash, python, SQL, a dalsi)
  • Zkušenosti s provozem vysoce dostupných systémů (24x7x365)

Nabízíme

  • HPP
  • Týden dovolené navíc a sick days
  • Zajištění školení a certifikací pro Hadoop distribuci Cloudera.
  • Účast na školeních a konferencích dle vlastního výběru.
  • Pěkné kanceláře v centru Brna.
  • Práce s lidmi, kteří rádi přemýšlí (neříkáme, že něco vymyslíme, ale prostě máme rádi ten proces).
  • Práce v rychle se rozvíjejícím oboru, ve kterém je možné uplatnit znalosti a schopnosti, o kterých vám 99 % lidí tvrdilo, že je v životě nebudete potřebovat.
  • Práce na projektech, které při troše štěstí změní svět (Z našeho omezeného pohledu. Ale jinak je nám jasné, že Vesmíru je vše co děláme úplně ukradené).
  • Práce v Brně, křemíkovém srdci republiky.
  • Dobré platové ohodnocení.

Máte zájem o tuto pozici?

Přidejte se k naší kolektivní inteligenci. Odpor je marný. Budete asimilováni. Jsme Gauss Algorithmic.

Pište na info@gaussalgo.cz

Senior Java Script developer

Milujete JavaScript a ve snech si představujete, jak všechny kódy přepíšete do oblíbeného frameworku? Znáte výborně HTML5 a běžně používáte jeho všemožná API? Šílíte z milionu zanořených callbacků a raději šáhnete po Promise. Podmínky téměř vždy píšete jako "a === b"? Pak hledáme právě vás!

Pracovní náplň

  • tvorba front-endů a back-endů systémů a aplikací pro behaviorální analytiku a umělou inteligenci.
  • správa a další rozvoj systémů a aplikací .
  • analýzy a návrhy řešení.

Očekáváme

  • velmi dobrou znalost HTML5, CSS, JavaScript
  • znalost nějakého z JS frameworků Angular, Ember, React
  • znalost základů Python, C++, PHP, MySQL popřípadě jiných serverových technologií
  • zkušenosti s OOP, GIT, Node.js.
  • orientaci v linuxovém prostředí a práce v bash.

Nabízíme

  • HPP (případně VPP pro studenty VŠ).
  • smysluplnou a dobře placenou práci.
  • týden dovolené navíc a sick days.
  • volnou pracovní dobu.
  • přátelský kolektiv.
  • účast na školeních a konferencích dle vlastního výběru.
  • možnost učit se od zkušených kolegů s dlouhou praxí v oboru.
  • pěkné kanceláře v centru Brna.

Anglicky